Forum_EduPlus

Pełna wersja: Przeglądarka gamingowa Opera GX
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
LINK DO ŚCIĄGNIĘCIA WERSJI INSTALACYJNEJ
tylko ze strony producenta:

https://www.opera.com/pl/gx

WERSJA OFFLINE (czyli takie jakby portable Smile

https://www.opera.com/pl/computer/thanks...od=operagx

_________________________POLECAM____________________________
Opera GX jest zorientowanym dla graczy odpowiednikiem przeglądarki internetowej Opera dedykowanym dla systemów Microsoft Windows i MacOS, opracowanym przez Opera Software AS (Made in China).

Opera GX została opublikowana 11 czerwca 2019 roku, w tym samym dniu co początek E3 2019 roku. Od października 2020 r. jest w otwartym systemie Early Access.

Funkcje przeglądarki

Opera GX posiada standardowe funkcje Opery, takie jak wbudowany darmowy VPN i AdBlocker, a także funkcje specjalnie przystosowane do gier. Tzw. "Hot Tabs Killer" ustala limity zasobów: RAM, CPU i szybkość sieci przed uruchomieniem gry. Posiada funkcję ograniczenia prędkości wysyłania i pobierania plus zupełnie nową funkcję o nazwie "GX Cleaner", która może być używana do czyszczenia plików podręcznych i przez to uczynić przeglądarkę szybszą. Poza standardową integracją z paskiem bocznym komunikatora Opery, posiada także integracje dla serwisów Twitch i Discord, Messenger, Telegram, VK oraz WhatsApp, które również są obecne na pasku bocznym.

Przeglądarka posiada również wbudowaną stronę internetową o nazwie "GX corner", z listą nadchodzących wydań gier wideo, a także spersonalizowane wiadomości dla graczy oraz listę darmowych gier i ich sprzedaży.

Do Opery GX pasują wszystkie wtyczki od Chroma Smile Polecam więc zainstalować wtyczki uBlock Origin, HTTPS Everywhere, Decentralized, Cookie Auto Delete.

Opera GX jest zatem wręcz idealną alternatywą dla Chrome. Pora zmienić tą pamięciożerną przeglądarkę na nową, Operę GX.

Instalacja

Instalacja wymaga połączenia z internetem. Ze strony pobieramy plik "downloadera online" który to program ściągnie najnowszą wersję. Waga pliku: 3,7Mb

Opera GX – cechy:

- przeglądarka internetowa dla graczy
- limiter RAM i CPU
- integracja z aplikacjami Twitch, Messenger, Telegram, VK oraz WhatsApp
- darmowy VPN
- mnóstwo opcji konfiguracyjnych
- opcja pobrania rozszerzeń (także tych dla Google Chrome)

Żródło: [EN] https://en.wikipedia.org/wiki/Opera_GX
Tłumaczenie własne
[attachment=6]
Sekcja GX Control otwiera przed nami menu zawierające dwie podstawowe opcje:
RAM Limiter, którego zadaniem jest ograniczenie wykorzystania pamięci przez przeglądarkę (do 4, 8, 12 lub 15 GB) oraz
oszczędne wykorzystanie procesora (25, 50, 75 lub 100%).
Dodatkowo, w przypadku pamięci RAM możliwe jest aktywowanie opcji Hard limit – w tym przypadku określone przez użytkownika ograniczenie nie może zostać przekroczone.
[attachment=7]

Przeglądarka internetowa dla graczy może okazać się czarnym koniem wyścigu o tron najczęściej wykorzystywanych aplikacji. O ile sam rdzeń Opery pozostał nieomal niezmieniony, to już oprawa graficzna i dostosowanie karty GX Corner do potrzeb wielbicieli komputerowej rozrywki pozostają atutami nowej przeglądarki. Również wbudowana obsługa Twitcha (z powiadomieniami) jest atutem Opery GX. Dźwięki i interfejs połączony z obsługą Razer Chroma także mogą przypaść do gustu wielu graczom. Podobnie jak opcja przeglądania filmów w wydzielonym oknie. Najważniejsze innowacje Opery GX to jednak sam GX Control, umożliwiający ograniczenie zapotrzebowania przeglądarki na pamięć RAM oraz limitowanie wykorzystania czasu procesora. Oby Opera Software położyła nacisk na właśnie takie elementy Opery GX.

Wyniki testu przeprowadzone przez portal purepc.pl
Żródło: https://www.purepc.pl/opera-gx-test-pier...dla-graczy
[attachment=8]

Polecany film z recenzją Komputer Świat na temat nowej przeglądarki dla graczy Opera GX

https://www.youtube.com/watch?v=SSEEWjrKUAk
v=SSEEWjrKUAk

Przekierowanie